LONGi przedstawia platformę „STAR Innovative Ecological Collaboration Platform” na targach Intersolar 2023 czyli globalny ekosystem innowacji w dziedzinie fotowoltaiki

2023.06.15

firma LONGi Green Energy Technology Co., Ltd. podczas wystawy Intersolar w Monachium w Niemczech uruchomiła dziś w Europie, platformę „STAR Innovative Ecological Cooperation Platform”. Ta globalna platforma będzie służyć do rozwoju innowacyjnej technologii fotowoltaicznej oraz jako narzędzie do budowy koalicji międzynarodowych ekspertów z dziedziny nauki, przemysłu, środowisk akademickich i społeczeństwa obywatelskiego, a także ułatwiać otwarte dzielenie się wiedzą, tworzenie innowacji i wzajemną wymianę. Jej zadaniem jest promocja trendów w innowacjach, gromadzenie pomysłów z całego świata, integracja rozwiązań, łączenie wysokiej jakości zasobów i popularyzacja innowacji technologicznych w globalnym przemyśle fotowoltaicznym w celu budowy wiodącego na świecie ekosystemu zielonej energii.

Dennis She, wiceprezes LONGi, skomentował: „Platforma działa pod hasłem „Technology Innovation – From Possible to Feasible” (Innowacje w technologii – od możliwego do wykonalnego). Została opracowana w celu budowy globalnego centrum innowacji technologicznych o zerowej emisji dwutlenku węgla oraz globalnego ekosystemu innowacji opartego na współpracy. Aby energia słoneczna stała się dostępna i przystępna cenowo dla wszystkich na świecie, musimy stale promować doskonalenie globalnej technologii fotowoltaicznej. Będzie to możliwe, wyłącznie gdy będziemy współpracować i połączymy globalne siły”.

 

Ramami platformy są trzy główne strategie wdrożeniowe

Aby platforma mogła osiągnąć powyższe cele, firma LONGi początkowo opracowała trzy strategiczne filary. Pierwszy z nich obejmuje innowacyjne systemy planowania, przełomowe projekty technologiczne, systemy projektowania symulacyjnego i strategie inkubacji przedsiębiorczości. Drugi obejmie budowę platform współpracy z łańcuchami przemysłowymi i środowiskami akademickimi, a ostatni fundusze na innowacje, zachęty projektowe i systemy eksperckie.

 

Platforma zgromadzi m.in. ekspertów z uniwersytetów, instytutów badawczych, firm zajmujących się badaniami technologicznymi, startupów z łańcucha przemysłowego, firm fotowoltaicznych czy instytucji konsultingowych.

 

LONGi posiada długą historię budowania strategicznej współpracy partnerskiej

Firma LONGi może pochwalić się wieloletnią współpracą z renomowanymi instytutami i instytucjami naukowo-badawczymi, które w dużej mierze mają na celu realizację projektów badawczych w dziedzinie energii o zerowej emisji dwutlenku węgla i promowanie zrównoważonego rozwoju zielonej energii.

 

W ramach swoich kręgów akademickich firma nawiązała już bliskie relacje ze światowej sławy uniwersytetami, takimi jak University of New South Wales w Australii i Delft University of Technology w Holandii.

 

Firma LONGi z powodzeniem inkubowała kilka wiodących innowacyjnych technologii

Wcześniej firma LONGi z powodzeniem inkubowała kilka wiodących w branży innowacyjnych technologii poprzez innowacje oparte na współpracy z partnerami wyższego i niższego szczebla w łańcuchu przemysłowym. Obejmuje to osiągnięcie przełomu z LAPLACE w masowej produkcji ogniw PERC i wysokowydajnego przechowywania ogniw nowej generacji. LONGi współpracuje również z firmą DR Laser w celu zastosowania technologii mikrotrawienia laserowego do industrializacji ogniw HPBC. Współpracowała również z firmą Shenzhen Goldstone nad łódeczkami grafitowymi i produktami do izolacji termicznej. Wszystkie te działania przyczyniły się do redukcji kosztów, zwiększenia wydajności i ogólnego postępu w branży. Ponadto koszty fotowoltaicznej energii elektrycznej również mogą zostać obniżone.

 

LONGi planuje globalne wyzwanie technologiczne

Firma LONGi zamierza rozpocząć globalne wyzwanie technologiczne mające na celu znalezienie wybitnych talentów z całego świata na polu najnowocześniejszych technologii i powiązanych dziedzin. Będzie to kolejny istotny filar, który pozwoli na inkubację nowego przemysłu i modernizację technologiczną. Wpisuje się to również w podstawowe zasady przewodnie firmy LONGi, aby stale zwiększać wydajność konwersji ogniw słonecznych i zmniejszać koszty w całej branży fotowoltaicznej poprzez industrializację zaawansowanych technologii.

 

„Utworzenie otwartego ekosystemu w celu ułatwienia opracowywania globalnych innowacji w fotowoltaice w następnej i kolejnych dekadach jest ważnym krokiem w kierunku neutralności węglowej. Jesteśmy dumni z tego niezachwianego zaangażowania w innowacje technologiczne w całej firmie. Podkreśla to nasze globalne przywództwo jako odpowiedzialnego obywatela korporacyjnego. Dążymy do budowy w pełni otwartego ekosystemu jednoczącego wszystkie innowacyjne siły, stale promującego wysokiej jakości innowacje w branży solarnej”, powiedział Nick Wang, wiceprezes LONGi Europe ds. rozproszonego wytwarzania energii.

 

O LONGi i LONGi Solar

LONGi Solar jest jedną z największych na świecie firm z branży technologii solarnych od 2020 roku zajmującą pierwsze miejsce pod względem globalnych dostaw modułów. Jest spółką zależną firmy LONGi Green Energy Technology (LONGi) założonej w 2000 roku. LONGi zatrudnia ponad 60 000 pracowników w ponad 30 lokalizacjach i 30 zakładach produkcyjnych na całym świecie. Siedziba firmy LONGi Europe znajduje się we Frankfurcie nad Menem.Firma ustanowiła pięć sektorów biznesowych obejmujących monokrystaliczne wafle, ogniwa oraz moduły krzemowe, rozproszone rozwiązania solarne do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, rozwiązania w zakresie zielonej energii oraz systemy wodorowe, aby wspierać rozwój zeroemisyjnej energii na całym świecie. Od 2021 roku firma LONGi 14 razy z rzędu pobiła rekord sprawności konwersji ogniw fotowoltaicznych (PV). W 2022 roku ustanowiła nowy światowy rekord wydajności krzemowych ogniw słonecznych HJT typu p na poziomie 26,81% certyfikowany przez niemiecki Instytut Badań nad Energią Słoneczną (ISFH) w Hameln.

 

Więcej informacji: www.longi.com

 

Kontakt dla mediów

Nadine Bütow

Kierownik ds. komunikacji w Europie

nadinebuetow@longi.com

 

Timo Helmke

Kierownik ds. PR w Europie

timohelmke@longi.com