Hi-MO 6 zmienia się w Hi-MO X6: LONGi ogłasza nową nazwę marki dla swoich produktów dachowych

2023.10.12

Firma ogłosiła LONGi zmianę nazwy marki swoich dachowych modułów fotowoltaicznych przeznaczonych na rynek generacji rozproszonej. Hi-MO 6 to obecnie Hi-MO X6. To posunięcie wzmacnia rewolucyjny charakter serii Hi-MO 6, która została zaprojektowana i opracowana wyłącznie z myślą o poprawie wygody użytkowania. Dzięki ulepszonej technologii BC (Back Contact), znanej jako HPBC (Hybrid Passivated Back Contact) udoskonalenia są widoczne zarówno od strony technicznej, jak i estetycznej.  

Rebranding podkreśla zaangażowanie LONGi w rozwój technologii Back Contact jako przyszłości ogniw słonecznych 

Rebranding potwierdza przekonanie firmy LONGi, że technologie tylnego styku w ciągu najbliższych 5–6 lat staną się przyszłością branży solarnej. Firma zdecydowała się włączyć znaczną część technologii ogniw słonecznych w technologii BC do swojego portfolio produktów. Do końca 2023 r. zdolność produkcyjna HPBC wyniesie 30 GW, a większość całkowitej zdolności produkcyjnej firmy LONGi będzie w przyszłości zdominowana przez technologię ogniw słonecznych Back Contact. 

Jak powiedział prezes LONGi, Baoshen Zhong, we wrześniu 2023 r.: „Na tym etapie ery terawatów branża stoi w obliczu fundamentalnej zmiany technologicznej. W ciągu najbliższych 5–6 lat ogniwa słoneczne w technologii BC, znane ze swojej wysokiej wydajności i estetyki, staną się głównym wyborem w sektorze fotowoltaicznym, a zmiana ta nastąpi błyskawicznie. Nick Wang, wiceprezes LONGi na Europę, dodaje: „Rebranding podkreśla wartości, które łączą nas z klientami, partnerami i konsumentami końcowymi na całym świecie. Wartości te znajdują odzwierciedlenie w produktach z serii Hi-MO X6 i wyróżniają je na tle konkurencji”. 

Seria Hi-MO X6 to odpowiedź na rosnące wymagania klientów 

Seria Hi-MO X6 została starannie opracowana przez zespół produktowy LONGi w ciągu 2 lat na podstawie szeroko zakrojonych badań użytkowników końcowych. Rezultatem jest rozwiązanie dostosowane do potrzeb rynku rozproszonego oraz dachów budynków mieszkalnych i komercyjnych. Łączy w sobie najwyższą sprawność, maksymalne bezpieczeństwo i doskonałe dopasowanie estetyczne do architektury.

Moduł Hi-MO X6 ma na celu poprawę komfortu każdego użytkownika rozwiązań dachowych
Moduł Hi-MO X6 ma na celu poprawę komfortu każdego użytkownika rozwiązań dachowych

 O 6–10 procent wyższa wydajność niż w przypadku modułów tradycyjnych 

W serii Hi-MO X6 zastosowano wysokowydajną technologię ogniw HPBC o konstrukcji pozbawionej przednich szyn zbiorczych. Konstrukcja produktu maksymalizuje wykorzystanie padającego światła, zmniejsza straty optyczne, zwiększa sprawność konwersji i w konsekwencji optymalizuje LCOE. Standardowa wersja ogniwa HPBC osiąga przełomową sprawność na poziomie 25,5%, natomiast sprawność ogniwa HPBC+ przekracza 25,8%. Dzięki wykorzystaniu tej najnowocześniejszej technologii seria Hi-MO X6 wykazuje poprawę wydajności wytwarzania energii o 6–10% w porównaniu z tradycyjnymi modułami. Przy maksymalnej sprawności modułu na poziomie 23,3% produkt wyznacza nowy punkt odniesienia dla globalnego rynku rozproszonego. 

 

Firma LONGi przezwyciężyła wyzwania związane z produkcją technologii Back Contact 

Do tej pory kluczowymi wyzwaniami dla technologii ogniw słonecznych BC były niska wydajność i niewielka opłacalność. Firma LONGi dokonała znaczącej modernizacji tej technologii, a tym samym poprawiła wydajność masowej produkcji. Zmodyfikowano także procesy produkcyjne i znacznie obniżono koszty, umożliwiając tym samym promocję technologii ogniw słonecznych BC na dużą skalę. 

Pobierz zdjęcia produktu

Kontakt dla prasy

Nadine Bütow

Kierownik ds. komunikacji w Europie (DG)

nadinebuetow@longi.com

 

Timo Helmke

Kierownik ds. PR w Europie (DG)

timohelmke@longi.com