LONGi i Solar Express podpisują umowę ramową o wartości 1 GW

2023.10.30
Od lewej do prawej: Yifei Li, kierownik ds. sprzedaży w regionie DACH w LONGi Europe (DG); Gerald Mueller, dyrektor ds. sprzedaży w regionie DACH w LONGi Europe (DG); Olaf Krückemeier, dyrektor ds. sprzedaży w Solar Express; Nick Wang, wiceprezes LONGi Europe (DG); Charles Jiang, wiceprezes grupy biznesowej DG, LONGi; Clifford Chen, prezes centrum marketingu i sprzedaży DG, LONGi
Od lewej do prawej: Yifei Li, kierownik ds. sprzedaży w regionie DACH w LONGi Europe (DG); Gerald Mueller, dyrektor ds. sprzedaży w regionie DACH w LONGi Europe (DG); Olaf Krückemeier, dyrektor ds. sprzedaży w Solar Express; Nick Wang, wiceprezes LONGi Europe (DG); Charles Jiang, wiceprezes grupy biznesowej DG, LONGi; Clifford Chen, prezes centrum marketingu i sprzedaży DG, LONGi
  • Współpraca obejmuje trzy lata i dotyczy modułu fotowoltaicznego Hi-MO X6 firmy LONGi opartego na opatentowanej technologii Back Contact (HPBC) 
  • Klienci Solar Express skorzystają na szybkiej i niezawodnej dostawie modułów Hi-MO X6 firmy LONGi 

LONGi Solar, wiodąca globalna firma zajmująca się technologią solarną, oraz Solar Express, niemiecki dostawca rozwiązań fotowoltaicznych, zawarły 3-letnią umowę na dostawę wysoce sprawnych modułów słonecznych, w tym Hi-MO X6 z technologią Back Contact. Oficjalne podpisanie umowy na łączną moc 1 GW nastąpiło w zeszłym tygodniu w siedzibie LONGi w Xi’an w Chinach podczas 4-dniowej wizyty Olafa Krückemeiera, dyrektora sprzedaży Solar Express. Moduły wyprodukowane dzięki umowie ramowej będą służyć klientom Solar Express w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu. 

„Cieszymy się z połączenia sił z naszym partnerem Solar Express, aby przyspieszyć transformację energetyczną w Europie. Wraz z Hi-MO X6 klienci Solar Express otrzymują nasz najwydajniejszy moduł z opatentowaną przez LONGi technologią HPBC (Hybrid Passivated Back Contact). Umożliwia to użytkownikom końcowym generowanie większej ilości energii elektrycznej na tej samej powierzchni, ponieważ nowe moduły wykazują o 6–10% lepszą wydajność wytwarzania energii w porównaniu z tradycyjnymi”, stwierdził Nick Wang, wiceprezes działu Distributed Generation (DG) w LONGi Europ. 

Olaf Krückemeier, dyrektor ds. sprzedaży w Solar Express, skomentował: „Coraz więcej branż odkrywa zalety korzystania w firmach z energii słonecznej. Nasi klienci, którzy w większości realizują projekty komercyjne i przemysłowe na dużą skalę, z biegiem czasu rozwinęli działalność, co przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na moduły o wysokiej sprawności. LONGi jest solidnym partnerem i może zapewnić zarówno niezawodne dostawy, jak i najwyższej jakości produkty z zakresu technologii solarnej”. 

 

Rośnie popyt na moduły Back Contact (BC)  

Od czasu rozpoczęcia masowej produkcji w pierwszej połowie 2023 r. firma LONGi odnotowała zwiększony popyt na swoje moduły Hi-MO X6, oparte na opatentowanej technologii ogniw Back Contact o nazwie HPBC. „Wśród przyczyn wzrostu zapotrzebowania na moduły z technologią Back Contact można wymienić wyższą sprawność i niezawodność w porównaniu z innymi modułami, a także estetykę”, powiedział Gerald Müller, dyrektor ds. sprzedaży LONGi w regionie DACH. 

Ponieważ LONGi uznaje Back Contact za technologię przyszłości, postanowiliśmy uwzględnić w swojej ofercie wiele wykorzystujących ją produktów. Do końca 2023 r. zdolność produkcyjna HPBC wyniesie 30 GW, a większość całkowitej zdolności produkcyjnej firmy LONGi będzie w przyszłości zdominowana przez technologię ogniw słonecznych Back Contact. W ten sposób LONGi tworzy nową technologię klasy premium dla ogniw słonecznych przeznaczonych do produkcji masowej. Do tej pory produkcja ogniw w technologii Back Contact była bardzo kosztowna i skomplikowana. 

 

Moc generowana przez Hi-MO X6 przewyższa tradycyjne moduły o 6–10 procent  

W serii Hi-MO X6 zastosowano wysokowydajną technologię ogniw HPBC o konstrukcji pozbawionej przednich szyn zbiorczych. Konstrukcja produktu maksymalizuje wykorzystanie padającego światła, zmniejsza straty optyczne, zwiększa sprawność konwersji i w konsekwencji optymalizuje LCOE. Standardowa wersja ogniwa HPBC osiąga przełomową sprawność na poziomie 25,5%, natomiast sprawność ogniwa HPBC+ przekracza 25,8%. Dzięki wykorzystaniu tej najnowocześniejszej technologii seria Hi-MO X6 wykazuje poprawę wydajności wytwarzania energii o 6–10% w porównaniu z tradycyjnymi modułami. Przy maksymalnej sprawności modułu na poziomie 23,3% produkt wyznacza nowy punkt odniesienia dla globalnego rynku rozproszonego.

Kontakt dla prasy

Nadine Bütow

Kierownik ds. komunikacji w Europie (DG)

nadinebuetow@longi.com

 

Timo Helmke

Kierownik ds. PR w Europie (DG)

timohelmke@longi.com