LONGi współpracuje z UNHCR w celu wykorzystania energii słonecznej w centrum logistycznym i wsparcia społeczności uchodźców

2023.12.12

LONGi, światowy lider zajmujący się technologią solarną, ogłosił nowe trzyletnie partnerstwo z UNHCR, agencją ONZ ds. uchodźców, w celu wspierania działań na rzecz klimatu, równości energetycznej i zielonej transformacji. Współpraca została zaprezentowana w Solar+ Pavilion podczas COP28 – 28 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

W ramach współpracy firma LONGi przekształci hale magazynowe UNHCR na potrzeby sytuacji kryzysowych i gotowości w obiekty wykorzystujące energię słoneczną. Inicjatywa rozpocznie się od projektu pilotażowego w Regionalnym Centrum Logistyki Humanitarnej zlokalizowanym w Termez Cargo Centre w Uzbekistanie. Centrum to odgrywa kluczową rolę w szybkim dostarczaniu niezbędnych artykułów pomocowych do różnych krajów w całym regionie.

Dennis She, wiceprezes LONGi, wyraził swój podziw dla niestrudzonych wysiłków UNHCR w służbie uchodźcom i przesiedleńcom w całej Azji. Stwierdził: „To dla LONGi zaszczyt być pierwszym partnerem agencji UNHCR w zakresie solaryzacji jej centrum logistycznego. Nasza umowa podkreśla zaangażowanie LONGi w zrównoważony rozwój i jesteśmy zaszczyceni, że możemy wspierać społeczności uchodźców. Nasza współpraca podkreśla wspólne zaangażowanie we wspieranie zrównoważonego rozwoju i odporności w obliczu globalnych wyzwań”.

Dennis She, wiceprezes LONGi, i Dominique Hyde, dyrektor ds. relacji zewnętrznych UNHCR, podpisali umowę o współpracy w pawilonie Solar+ firmy LONGi podczas COP28 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Dennis She, wiceprezes LONGi, i Dominique Hyde, dyrektor ds. relacji zewnętrznych UNHCR, podpisali umowę o współpracy w pawilonie Solar+ firmy LONGi podczas COP28 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

LONGi zapewnia systemy solarne dla obiektów publicznych dla uchodźców oraz edukację w zakresie energii słonecznej 

Oprócz solaryzacji centrum logistycznego, począwszy od 2024 r. LONGi dostarczy systemy i rozwiązania solarne do obiektów publicznych wykorzystywanych przez uchodźców i społeczności przyjmujące w Pakistanie. Zapewni to dostęp do bezpiecznej i niezawodnej energii, a także możliwości edukacji, pracy i przedsiębiorczości dla takich osób. LONGi wzmocni również pozycję uchodźców i społeczności przyjmujących poprzez szkolenie w zakresie umiejętności z dziedziny energii słonecznej, promując zrównoważone źródła utrzymania. Inicjatywy te są zgodne z Celem Zrównoważonego Rozwoju nr 7 – Czysta i dostępna energia.

Dominique Hyde, dyrektor ds. relacji zewnętrznych UNHCR, tak skomentowała tę innowacyjną współpracę: „Jesteśmy podekscytowani tym innowacyjnym partnerstwem, które pomoże nam poprawić nasz ślad węglowy. Wspólnie możemy odegrać naszą rolę w walce z kryzysem klimatycznym, promując zrównoważone rozwiązania energetyczne dla wszystkich na całym świecie, a zwłaszcza dla najbardziej zagrożonych osób”.

Regionalne centrum logistyki humanitarnej w Termez Cargo Centre w Uzbekistanie zostanie nasłonecznione dzięki wsparciu udzielonemu przez LONGi. © UNHCR/Elyor Nemat
Regionalne centrum logistyki humanitarnej w Termez Cargo Centre w Uzbekistanie zostanie nasłonecznione dzięki wsparciu udzielonemu przez LONGi. © UNHCR/Elyor Nemat

Wykorzystanie opłacalności rozwiązań fotowoltaicznych 

LONGi, uznając wpływ nierówności energetycznych na rozwój gospodarczy i życie ludzkie, ma na celu rozwiązanie tej kwestii poprzez wykorzystanie opłacalności rozwiązań fotowoltaicznych. Postęp technologiczny sprawił, że energia słoneczna stała się jednym z najbardziej ekonomicznych źródeł energii elektrycznej w wielu częściach świata.

W ramach szerszego partnerstwa LONGi będzie również wspierać działania związane z ponownym zalesianiem w Uzbekistanie od 2024 r., mające na celu zmniejszenie zagrożeń dla środowiska i złagodzenie skutków ekstremalnych warunków pogodowych. Inicjatywa ta stworzy również możliwości generowania dochodu i zatrudnienia dla uchodźców i społeczności przyjmujących. Oczekuje się, że trzyletnia współpraca przyniesie korzyści wielu krajom, w których UNHCR prowadzi działania na rzecz klimatu.

Kontakt dla prasy

Nadine Bütow

Kierownik ds. komunikacji w Europie (DG)

nadinebuetow@longi.com

 

Timo Helmke

Kierownik ds. PR w Europie (DG)

timohelmke@longi.com