LONGi dołącza do dorocznego spotkania WEF 2024 w Davos i współtworzy projekt SDG "Light Up Africa" z Shenzhen Power Solutions

2024.1.17
  • Zhong Baoshen, prezes LONGi, i Dennis She, wiceprezes LONGi, reprezentują chiński przemysł fotowoltaiczny na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos i wygłaszają przemówienia. 
  • LONGi współpracuje z Shenzhen Power Solution w ramach projektu DG "Light Up Africa", aby pomóc społecznościom off-grid w Afryce. 
Dennis She (po lewej), wiceprezes LONGi, wraz z Xia Li (w środku), dyrektorka generalna Shenzhen Power Solution w Centrum Kongresowym Światowego Forum Ekonomicznego
Dennis She (po lewej), wiceprezes LONGi, wraz z Xia Li (w środku), dyrektorka generalna Shenzhen Power Solution w Centrum Kongresowym Światowego Forum Ekonomicznego

LONGi bierze udział w dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (Winter Davos Forum). Baoshen Zhong, prezes LONGi, i Dennis She, wiceprezes LONGi, reprezentowali chińską branżę fotowoltaiczną na tym wydarzeniu i wygłosili przemówienia na różne tematy. Podczas WEF firma LONGi ogłosiła, że nawiązała współpracę z Shenzhen Power Solution, profesjonalnym producentem domowych systemów solarnych. Wspólnie uruchomią projekt "Light up Africa" i dostarczą społecznościom off-grid w Afryce dostosowane do ich potrzeb produkty solarne, w tym ogniwa i moduły, aby pomóc złagodzić ubóstwo i poprawić edukację. 

WEF gromadzi ponad 2800 liderów ze 120 krajów, którzy dyskutują na temat "Odbudowy zaufania" w wielu perspektywach, w tym wzrostu gospodarczego, działań na rzecz klimatu i środowiska, bezpieczeństwa energetycznego, zarządzania technologią i rozwoju społecznego. 

Forum WEF: LONGi dzieli się doświadczeniem w prowadzeniu inteligentnej i zrównoważonej produkcji  

Ostatnie statystyki Banku Światowego podkreślają silny kontrast w wykorzystaniu energii, przy czym 20% największych gospodarek odpowiada za oszałamiające 80% światowego zużycia. Jako globalny lider w technologii fotowoltaicznej, LONGi aspiruje do bycia orędownikiem globalnych wartości energetycznych. Celem firmy jest zachęcenie większej liczby osób i firm do aktywnego udziału w rewolucji energetycznej, wspierając tworzenie czystej energii dostępnej dla wszystkich. 

Podczas trwającego tydzień dorocznego spotkania WEF, na różnych sesjach prezentowane były najnowsze propozycje i rozwiązania mające na celu osiągnięcie postępu w zakresie globalnego bezpieczeństwa, handlu, wzrostu gospodarczego, zatrudnienia, działań na rzecz klimatu i środowiska, transformacji energetycznej, innowacji technologicznych, zdrowia i dobrobytu. 

Baoshen Zhong, prezes LONGi, powiedział: "Jako gorliwy członek Światowego Forum Ekonomicznego i jego Global Lighthouse Network (GLN), LONGi będzie nadal wzmacniać swoje innowacje technologiczne, integrować koncepcje ekologicznej produkcji "Solar for Solar" i cele plamoodporności w ramach swojej globalnej działalności i łańcucha wartości produkcji. Działania te pozycjonują LONGi jako odpowiedzialnego i czołowego gracza w światowym przemyśle solarnym. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszymi doświadczeniami w zakresie inteligentnej i zrównoważonej produkcji w sektorze odnawialnych źródeł energii". 

Firma LONGi aktywnie uczestniczyła w kilku spotkaniach wysokiego szczebla oraz krajowych dialogach strategicznych podczas dorocznego spotkania WEF, w tym w sesjach takich jak "IGWEL: Budowanie zaufania w transformacji energetycznej" i "Przyspieszenie do zera netto: innowacyjne strategie produkcji". Firma podzieliła się swoją perspektywą w tematach globalnej sprawiedliwości energetycznej i zrównoważonego rozwoju. 

Nowe partnerstwo: LONGi i Power Solution uruchamiają projekt SDG "Light Up Africa" na WEF 2024 w Davos 

Partnerstwo będzie wspierać społeczności off-grid w Afryce i zostało zainicjowane ze względu na zgłoszone informacje o ponad 780 milionach ludzi, około 10% światowej populacji, żyjących w regionach off-grid, z których większość znajduje się na obszarach pustyni subsaharyjskiej. Założona w 2009 roku firma Power Solution dostarczyła do tej pory rozwiązania do 66 krajów i pomogła ponad 54 milionom osób żyjących w skrajnym ubóstwie, w tym 7,8 milionom rodzin. 

Xia Li, założycielka Shenzhen Power Solution, powiedziała: "Power Solution poświęca się poprawie jakości życia globalnej populacji BOP (Bottom of the Pyramid) przy użyciu zielonej energii. Połączenie sił z LONGi pozwoli nam zaoferować bardziej zrównoważone rozwiązania dla przyszłości krajów afrykańskich". 

Dennis She, wiceprezes LONGi, powiedział: "Jako pionier innowacji solarnych w zakresie energii odnawialnej, LONGi angażuje się w obniżanie kosztów i poprawę wydajności energii słonecznej, co jest nie tylko korzystne dla krajów dążących do transformacji energetycznej, ale także ważne dla słabo rozwiniętych regionów, aby miały dostęp do zielonej energii". Dodał: "Wierzymy, że dzięki ścisłej współpracy z Power Solution, LONGi może zaoferować najbardziej potrzebującym społecznościom przystępne cenowo zielone rozwiązania solarne, aby umożliwić społecznościom BOP w Afryce poprawę dochodów i lepszy dostęp do edukacji". 

Dr Francois Bonnici, dyrektor Schwab Foundation for Social Entrepreneurship i szef innowacji społecznych na Światowym Forum Ekonomicznym, powiedział: "To ekscytujące być świadkiem partnerstwa między LONGi i Power Solution, móc zademonstrować, co jest możliwe, gdy firma i przedsiębiorstwo społeczne łączą się, wykorzystując siłę i skalę firmy oraz oddolną zdolność firmy takiej jak Power Solution do dostarczania elektryczności, energii i możliwości dla ludności BOP". 

Dennis dodał: "Przystępna cenowo i czysta energia (SDG7) jest kluczem do osiągnięcia wszystkich Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Obniżenie kosztów energii słonecznej jest podstawą sprawiedliwości energetycznej w skali globalnej, zwłaszcza w regionach słabo rozwiniętych". 

O firmie Shenzhen Power-Solution Ind Co, Ltd 

Założona w 2009 roku firma Szenzhen Power Solution zajmuje się poprawą jakości życia globalnej populacji BOP (Bottom of the Pyramid) poprzez wykorzystanie zielonej energii. Jako profesjonalny producent produktów solarnych off-grid, Power Solution od 15 lat koncentruje się na domowych systemach solarnych, zwłaszcza na rynku afrykańskim. Firma posiada ponad 60 patentów, trzykrotnie przeszła krajowy przegląd zaawansowanych technologii i otrzymała nagrodę "2020 FOR Good Enterprise". 

Power Solution to chińskie przedsiębiorstwo społeczne, które aktywnie rozszerza swój zasięg, zakładając fabryki w lokalnych społecznościach. Firma dąży do wzmocnienia industrializacji i zrównoważonego rozwoju w Afryce, przyczyniając się do globalnych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji: www.power-solution.net.cn    

Kontakt dla prasy

Nadine Bütow

Kierownik ds. komunikacji w Europie (DG)

nadinebuetow@longi.com

 

Timo Helmke

Kierownik ds. PR w Europie (DG)

timohelmke@longi.com